Foteliki Samochodowe

Czytaj dalej Zwiń tekst

Foteliki samochodowe sklep online

Foteliki samochodowe to obowiązkowe wyposażenie każdego rodzica, który chce w bezpieczny sposób podróżować ze swoim dzieckiem. Nawet najlepszy samochód nie uchroni naszego malucha od obrażeń, jeśli dziecko nie będzie posiadało odpowiedniego fotelika samochodowego.

Foteliki samochodowe możemy podzielić na 3 rodzaje, które są zależne od wagi naszego dziecka.

Foteliki pierwszej grupy, czyli grupa 0, to foteliki dla najmłodszych, czyli dla dzieci do 13 kg. Takie foteliki samochodowe montowane są w kierunku tyłem do kierunku jazdy, co jest najbezpieczniejszą pozycją do przewożenia naszych dzieci w samochodzie. Foteliki z grupy zero najczęściej są montowane do systemu isofix, poprzez bazę, która jest montowana na stałe w samochodzie. Dzięki takiemu rozwiązaniu, takie foteliki posiadają nosidełko, które wyciągamy z samochodu razem z dzieckiem i możemy zabrać je do domu. Istnieją również foteliki bez bazy, które są przypinane za pomocą pasów bezpieczeństwa, ale jest to rozwiązanie mniej bezpieczne i bardziej czasochłonne.

Foteliki samochodowe grupy I są, to foteliki dla dzieci o wadze od 9-13 kg, przy czym należy pamiętać, że nie waga jest czynnikiem decydującym, lecz wielkość i wzrost naszego dziecka. Przede wszystkim należy sprawdzić, czy dziecko nie jest za duże na grupę 0 i można wtedy zastanowić się nad fotelikiem grupy I. Foteliki z tej grupy posiadają 3 lub 5 punktowe pasy bezpieczeństwa i mogą być również montowane za pomocą systemu isofix, jak również za pomocą pasów samochodowych. Foteliki samochodowe z tej grupy posiadają zwykle regulację położenia oparcia, co pomaga dziecku w dłuższej podróży, gdyż kiedy dziecko zaśnie możemy zmienić pozycję na bardziej leżącą.

Foteliki samochodowe z grupy II są to foteliki dla dzieci o wadze powyżej 13 kg. Takie foteliki, zwykle nie posiadają już własnych pasów, dziecko przypina się przy pomocy pasów samochodowych, mogą być również montowane za pomocą systemów isofix. Należy pamiętać, że foteliki samochodowe z tej grupy będą służyć dziecku najdłużej, więc powinny być zbudowane z materiałów wysokiej jakości, oraz zapewniać odpowiednie bezpieczeństwo.

Wszystkie foteliki w naszym sklepie posiadają odpowiednie testy i certyfikaty m.in. potwierdzone testami dynamicznymi w Polsce przez PIMot Grupa II/III 15-36 kg oraz homologacją ECE R44/04 obowiązującą na terenie całej Unii Europejskiej.

Foteliki Samochodowe

Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz